SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ymnighetshorn 10201232
nr 1020 1232
Ymnighetshorn
nysilver, 1800-tal, höjd: ca 65
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 22 februari 2016
kl 20:36:02
22/2 15:00:28
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.